› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

Krakowskie muzea

Kilka lat temu w Krakowie pojawiły się dwa nowe muzea cieszące się ogromnym  zainteresowaniem turystów. Są to dwa całkowicie różne miejsca - Podziemia to  podróż w przeszłość do średniowiecznego miasta. W Fabryce Schindlera dotykamy jednego z najtrudniejszych tematów w historii Krakowa - II wojny światowej.

Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z naszymi przewodnikami!

 
PODZIEMIA RYNKU
 
W 2005 roku w pod płytą Rynku Głównego rozpoczęły się zaplanowane na 6 miesięcy prace archeologiczne. Ze względu na rozmiary badań oraz skalę odkryć przedłużyły się aż do 2010 roku, a pod Rynkiem powstał jeden z najnowocześniejszych rezerwatów archeologicznych w Europie.
 
Wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego" jest fascynującą podróżą w czasie do najdawniejszych dziejów największego placu średniowiecznej Europy. Przenosi nas w czasy funkcjonowania rynku miasta, ulokowanego na prawie niemieckim w połowie XIII wieku.
 
Powierzchnia muzeum wynosi 2000 m² , a zwiedzający schodzą prawie 5 metrów w dół, by tam zapoznać się z najnowszymi, rewolucyjnymi odkryciami dotyczącymi Rynku. W rezerwacie znajdują się zabytkowe struktury architektoniczne, pozostałości drewnianych chat, konstrukcje traktów drożnych, świadki archeologiczne i gabloty z odkrytymi podczas badań przedmiotami. Multimedialna ekspozycja ilustruje życie codzienne mieszkańców w średniowieczu, a także najdawniejszą historię Krakowa jeszcze sprzed Wielkiej Lokacji z roku 1257. Jednym z ciekawszych odkryć archeologicznych jest cmentarzysko, na które składa się ok. 200 grobów z XI i XII wieku. Okazało się, że spora część zabudowy starego Krakowa powstała na ludzkich kościach.
 
Zwiedzanie Podziemi Rynku z przewodnikiem trwa zwykle ok. 1,5 godziny. Grupa nie może liczyć więcej niż 30 osób. Wszyscy przewodnicy współpracujący z naszym Biurem mają uprawnienia na oprowadzanie po tej ekspozycji.
 
Koszt usługi przewodnickiej wynosi 120 zł, dla grup szkolnych oraz turystów indywidualnych 90 zł.

Jeśli chcesz sprawdzić ceny biletów wstępu przejdź do naszego cennika.

Uwaga! Ze względu na ogromną popularność muzeum, a także ściśle limitowaną liczbą zwiedzających, najlepiej zamawiać zwiedzanie i bilety na około 2 miesiące przed planowaną wycieczką. Dostępność biletów można sprawdzić na stronie: www.podziemiarynku.com.

 
 
FABRYKA SCHINDLERA
 
W 2010 roku Fabryka Oskara Schindlera, rozsławiona książką Thomasa Keneally'ego, a następnie filmem Stevena Spielberga została przekształcona w jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie. Fabryka mieści się przy ul. Lipowej 4 na krakowskim Zabłociu w dzielnicy Podgórze.
 
Wystawa zatytułowana „Kraków w czasie okupacji 1939-1945” w przystępny i nowoczesny sposób przybliża historię mieszkańców miasta podczas II wojny światowej. Działająca na wyobraźnię nowoczesna ekspozycja przenosi w świat przedwojennego i wojennego Krakowa.
 
Wystawa poświęcona jest także Oskarowi Schindlerowi i społeczności żydowskiej Krakowa, która w 1941 przeniesiona została do getta w Podgórzu, a w następnych latach uległa niemal całkowitemu unicestwieniu w obozach koncentracyjnych i obozach śmierci. Oskar Schindler w swojej fabryce zatrudniał zagrożonych eksterminacją Żydów, a potem wpisując na słynną "listę" ok. 1000 osób i przenosząc fabrykę do Brünnlitz, uratował ich od zagłady.
 
Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem trwa zwykle ok. 1,5 godziny. Grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.
 
Koszt usługi przewodnickiej wynosi 120 zł, dla grup szkolnych oraz turystów indywidualnych 90 zł.
 
Jeśli chcesz sprawdzić ceny biletów wstępu przejdź do naszego cennika

 

Jeśli mają Państwo jakiekowiek pytania dotyczące powyższych ekspozycji, zapraszamy do kontaktu.