› Kontakt   

  Polecamy także

 • Droga Królewska
  Jest to jedna z najbardziej znanych tras turystycznych w Polsce. Tym właśnie szlakiem orszaki królewskie zmierzały ku Wawelskiemu Wzgórzu. Droga Królewska prowadzi przez najpiękniejsze i najważniejsze miejsca i zabytki Krakowa.
 • Kazimierz żydowski
  Odwiedzając Kraków warto znaleźć czas na spacer po Kazimierzu. Niegdyś niezależne miasto sąsiadujące z Krakowem, dziś jego część, przyciąga turystów swoją niezwykłą atmosferą i arcyciekawą historią.
 • Śladami Holocaustu
  Decyzja o utworzeniu żydowskiego getta po prawej stronie Wisły w dzielnicy Podgórze została podjęta w roku 1940. Rozkaz wydał Hans Frank: Kraków, jako stolica Generalnego Gubernatorstwa, miał być "miastem wolnym od Żydów".
 • Wzgórze Wawelskie
  Wawel jest związany z najbardziej fascynującym rozdziałem historii Polski. Podczas wycieczki poznają Państwo historię Wzgórza – zwiedzą arcyciekawą Katedrę Królewską oraz najpiękniejszą część Zamku - Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.

Szlakiem Jana Pawła II

Postać Jana Pawła II jest nierozerwalnie związana z Krakowem. To tutaj Karol Wojtyła studiował, tutaj przez 40 lat mieszkał i rozpoczął pełnienie posługi kapłańskiej. Jako głowa Kościoła, wielokrotnie do Krakowa pielgrzymował i spotykał się z wiernymi.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie znajduje się m.in. bazylika konsekrowana w 2002 roku przez papieża, a także kaplica ze słynnym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny.

Nieopodal Sanktuarium wybudowany został niedawno potężny Kościół św. Jana Pawła II, który ma stać się centrum kultu św. Jana Pawła II, a także nieodłączną częścią pobliskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W drodze do centrum Krakowa zobaczymy dom przy ul. Tynieckiej 10, w którym podczas wojny przyszły papież mieszkał ze swoim ojcem. Kolejne miejsce, które nierozerwalnie związane jest z Janem Pawłem II to krakowskie Błonia, na których wielokrotnie odbywały się msze dla milionów wiernych podczas pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny.

W dalszej części wycieczki zwiedzimy wybrane obiekty w historycznym centrum Krakowa, związane z osobą Jana Pawła II: Collegium Maius w dzielnicy uniwersyteckiej, Pałac Biskupi na Franciszkańskiej 3 (ze słynnym oknem papieskim), kościół OO. Franciszkanów, Muzeum Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Kanoniczej 21, Katedrę Królewską na Wzgórzu Wawelskim oraz kościół na Skałce.

Wycieczkę zakończymy na Cmentarzu Rakowickim przy grobie rodziców Karola Wojtyły - Karola i Emilii.

Standardowy czas zwiedzania: ok. 5 godzin

Cena usługi przewodnickiej: 280 zł

Do kosztów zwiedzania w wersji opisanej powyżej, należy doliczyć koszt biletów wstępu do Katedry na Wawelu. Szczegółowe informacje na temat cen biletów wstępu znajdziesz tutaj.

Jeśli chcieliby Państwo spędzić więcej czasu w Krakowie i rozszerzyć program zwiedzania o wybrane muzea, prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym cennikiem usług przewodnickich uzależnionym od czasu zwiedzania. Jest on dostępny tutaj.