› Kontakt   

  Polecamy także

 • Szlakiem Małopolskich Żydów
  W Krakowie, Małopolsce i w Polsce południowej w każdym niemal miasteczku możemy znaleźć ślady kilkusetletniej obecności Żydów na tych terenach, ich religii i kultury - unicestwionej podczas II wojny światowej. Zapraszamy na wycieczkę do nieistniejącego już świata galicyjskich Żydów.
 • Muzeum Auschwitz-Birkenau
  Nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau jest jednym z najważniejszych symboli okrucieństwa II wojny światowej. Utworzone na jego terenie muzeum ocala od zapomnienia jedną z najbardziej dramatycznych kart ludzkiej historii.
 • Zakopane i Tatry
  Na Podhalu wciąż kultywuje się dawne tradycje przodków - zauważalne jest to w gwarze, stroju, kuchni, architekturze, muzyce, a także - stylu życia. Zapraszamy na wycieczkę - przygodę z kulturą i przyrodą tego regionu.
 • Łemkowie i Beskid Niski
  Obecność Łemków na terenach obecnego Beskidu Niskiego wpisywała się w tak charakterystyczną dla regionu dawnej Galicji wielokulturowość. Po Akcji "Wisła" Łemkowyna - dawna ojczyzna Łemków - zmieniła swoje oblicze.

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska

Turyści przebywający w Krakowie kilka dni i zainteresowani postacią Jana Pawła II z pewnością zechcą poświęcić jeden dzień na wycieczkę do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły, gdzie "wszystko się zaczęło". Przy okazji warto zwiedzić wpisaną na listę UNESCO Kalwarię Zebrzydowską, a jeśli czas pozwoli - zobaczyć jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Małopolsce - Lanckoronę.

Podróż do Wadowic z Krakowa trwa około godziny. W miasteczku jest wiele miejsc związanych z dzieciństwem i młodością Karola Wojtyły. Do najważniejszych należą: dom, w którym urodził się przyszły papież z ciekawą ekspozycją oraz Bazylika, gdzie został ochrzczony, przystąpił do bierzmowania i służył do mszy świętej.

Sanktuarium pasyjno-maryjne Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej usytuowane jest w malowniczej scenerii Góry Żar w Beskidach. Jego historia sięga XVII wieku. Na ogromny kompleks architektoniczny składają się: Bazylika oraz zabudowania klasztorne. Wokół zabudowań na ogromnym obszarze rozciągają się tzw. dróżki kalwaryjskie o łącznej długości 5 km. Całość założenia, łącznie z "dróżkami" została w 1999 wpisana na listę UNESCO. Jest to jedyna na świecie "kalwaria", która znalazła się na tej prestiżowej liście. Podczas zwiedzania warto wejść do bazyliki, zobaczyć zabudowania klasztorne, ale przede wszystkim przynajmniej część kalwaryjskich dróżek.

Dla osób spragnionych powrotu do atmosfery małych, przedwojennych miasteczek zwiedzanie Lanckorony będzie niezapomnianą przygodą.

Zwiedzanie trwa cały dzień.

Cena usługi przewodnickiej: 380 zł

Jeśli chcieliby Państwo spędzić mniej lub więcej czasu w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej (dzieci często włączają do programu Park Miniatur w Inwałdzie), prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym cennikiem usług przewodnickich uzależnionym od czasu zwiedzania. Jest on dostępny tutaj.