› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

Z licencją czy bez?

Od roku 2014 nie trzeba już posiadać licencji przewodnika lub pilota, żeby obsługiwać wycieczki po Krakowie. Poniżej dowiedzą się Państwo jak wygląda to w praktyce, na co zwrócić uwagę podczas planowania wycieczki i co zrobić, by nie trafić na osobę niekompetentną.

Wszyscy przewodnicy współpracujący z Biurem Usług Turystycznych Galicja posiadają tzw. licencję na oprowadzanie, przyznaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Licencję taką do 2013 roku można było zdobyć po odbyciu kursu i zdaniu egzaminu państwowego weryfikującego wiedzę przyszłego przewodnika.

Przewodnicy współpracujący z Biurem "Galicja" nie tylko zdali trudne egzaminy i zdobyli licencje przewodnickie i pilockie, ale mają wieloletnie doświadczenie w oprowadzaniu. Zazwyczaj po wycieczce prosimy naszych klientów o ocenę jakości usług i są to zawsze oceny pozytywne, bardzo pozytywne lub wręcz entuzjastyczne.

Od lat profesjonalnie obsługujemy naszych klientów, bo wiemy, że jesteśmy wizytówką naszego miasta i ambasadorami Polski dla gości z zagranicy.

Od 2014 roku zwiedzający Kraków mają wybór - można oprowadzić grupę samodzielnie, wynająć przewodnika z licencją lub przewodnika bez licencji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoba bez licencji, zdanego egzaminu, czy odbytego kursu nie oprowadzi Państwa po Wawelu (ani po Zamku, ani po Katedrze). Specjalny certyfikat wymagany jest również w oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, czyli m.in. w Podziemiach Rynku, czy Fabryce Schindlera.

Przewodnicy współpracujący z Biurem "Galicja" takie pozwolenia i licencje posiadają, regularnie doszkalając się na kursach i wykładach i zdobywając certyfikaty. Tę informację mogą Państwo zawsze zweryfikować, dzwoniąc do którejkolwiek z wyżej wymienionych instytucji.

My - co oczywiste - zachęcamy do korzystania z usług licencjonowanych przewodników. Jeśli chcą Państwo być pewni, że oprowadzi Państwa przewodnik licencjonowany, wystarczy poprosić o przesłanie skanu legitymacji lub identyfikatora drogą elektroniczną.

 

 

 

  Aktualności

 • Stare Miasto z przewodnikiem!

  W najbliższą sobotę, 28 maja, zapraszamy Państwa na zwiedzanie Starego Miasta, które poprowadzi licencjonowany przewodnik po Krakowie. Spotykamy się o godzinie 14.00 przy Bramie Floriańskiej i Barbakanie.

 • Bilety do Muzeum Narodowego za złotówkę!

  Zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum Narodowego w Krakowie. Bilety na wszystkie wystawy kosztują symboliczną złotówkę! Oferta jest skierowana młodzieży szkolnej i studentów.

 • Zapraszamy do zwiedzania Krakowa z przewodnikiem w 2016 roku!

  Sezon turystyczny 2016 rozpoczęty :-) W tym roku szczególnie zapraszamy turystów indywidualnych - pary, rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół. W każdy weekend organizujemy wyjątkowe wycieczki, do których można się przyłączyć.

 • Przewodnik po Krakowie dla grupy szkolnej? Sprawdź aktualne promocje!

  Osoby, które zamówią oprowadzanie do końca kwietnia 2016 roku otrzymają zniżkę na usługę przewodnicką. Grupom szkolnym oferujemy oprowadzanie po Kazimierzu za 190 zł.